Treningi K1

K1 – sport walki kształtujący w zawodniku wszelkie elementy, a mianowicie kondycję, wytrzymałość i zręczność. Kładziemy nacisk na technikę wykonania oraz budowanie kondycji. Siła przychodzi z czasem. Treningi K1 w Power2fit jakie pragniemy zaprezentować, kształtują wole walki, a także mają pozytywny wpływ na osobowość człowieka – pozwalają redukować agresje, a dają umiejętność rozładowywania stresów i napięć dnia codziennego w ciężkim treningu nad samym sobą, kształcą cierpliwość, wytrzymałość, siłę woli.

Rywalizacja sportowa, praca nad sobą samym, pokonywanie barier jakie sami sobie wyznaczamy – to główne elementy w pracy z nami.

Oferujemy treningi w oparciu o zasady regulaminu:

  • Full contact – dozwolone są tu wszystkie techniki nożne i bokserskie powyżej pasa, a minimalna liczba kopnięć podczas rundy to 8. Jeśli walczący nie zada tych 8 kopnięć traci 1 punkt. Zabrania się kopać kolanem oraz uderzać łokciem. Walka trwa 3×2 min i odbywa się na ringu bokserskim.
  • Low kick – tak samo jak w full contact ale można atakować nogą w udo.
  • K-1 rules – dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość. Zabrania się uderzać łokciami. Walka odbywa się na ringu i standardowo trwa 3×2 min.
  • Semi contact – jest to formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników. Walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika. Odbywa się na planszy tatami i trwa 3×2 min.
  • Light contact – to forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej. Odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami i standardowo trwa 3×2 min.
  • Light kick – to forma walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz z ograniczoną siłą uderzeń. Walka odbywa się tak jak w formule light contact.

Do podstawowych technik kopnięć w tej sztuce walki zaliczamy kopnięcie: frontalne, boczne, opadające, hakowe i ścinające.

W przypadku obrotowych występują kopnięcia: boczne z obrotem, ściągające (opadające) z obrotem, zahaczające (hakowe) z obrotem oraz okrężne z obrotem.

Istnieją także kopnięcia z wyskoku: frontalne, okrężne, boczne i zahaczające.

Share This